Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kynuté houskové knedlíky s bylinkami

30. 12. 2017

Kynutý houskový knedlík s bylinkami podle Magdy  (vegan)

500g hrubé, polohrubé nebo napůl podle co máme (2,5 hrnečku 250ml)

300-340 ml vlažného rostlinného mléka (Ovesmilk) podle nasákavosti mouky

       1PL oleje (olivový i jiný)

1 ČL  cukru

1 ČL soli

1 ks instantní droždí sušené

3 hrsti nakrájených rohlíků na kostičky (1-2 rohlíky) i sušené kostky (domácí vegan)

Vrchovatá hrst bylinek dle možností – pokrájená cibulová nať, pažitka, petržel, kopřivy, popenec, meduňka…

Dám vařit trochu vody. V hrnečku rozmíchám do hladka 3PL (polévkové lžíce) OVESMILK-rozpustné mléko a rozředím studenou vodou na požadované množství.

Do velké mísy dám prosátou mouku. Do ní rozmíchám sypké droždí, sůl, cukr.

Přidám polévkovou lžíci oleje a postupně mléko a rozmíchám důkladně vařečkou  v  těsto.  Když je těsto hladké,                cca po 5 minutách, zapracuji rukou do těsta nakrájené rohlíky a pokrájené bylinky. Pokud máme robota, uhněte těsto hákem.

Vytvořím  kouli - bochánek a nechám na teplém místě přikryté utěrkou, nebo v igelitové tašce kynout cca ¾ - 1 h (podle teploty).  Když vidím, že těsto již dostatečně vykynulo, opatrně jej vyndám rukou na vál, rozkrojím ostrým nožem na půl a jen lehce vytvaruji dva stejné válečky.

Nechám cca 20 minut dokynout.

Do velkého nejširšího hrnce dám na dno cca 2cm vody podle výšky nožiček pařáku a dám  velký pařák. Namočím menší utěrku, vyždímám a vlhkou položím rozprostřenou na pařák. Pokud je veliká přeložím na půl.  Rohy zatím ohnu dovnitř, přiklopím poklicí a zahřívám k varu.  

Když voda vaří, vložím na rozprostřenou utěrku vykynuté knedlíky, okraje dám přes ně a znovu přiklopím. Pokud nechceme, aby se spojily, vložím mezi ně proužek  papíru na pečení.

Vařím 25 minut.

Vyndám z hrnce utěrku i s knedlíky.

Netřeba propichovat, pokud vaříme v páře. Když budete vařit ve vodě, musí se po vyndání ihned propíchat na několika místech jehlicí nebo špejlí, aby unikla pára a nesrazily se.